
Historia Zaklęć
Jak wiadomo, na wszelkie rzeczy, by powstały, potrzeba czasu, tak samo i zaklęcia, każde ma swoją historię powstania, ktoś je dopracowywał. W dzisiejszych czasach, mamy zaklęcia praktycznie na każdą okazję od miłosnych po te przeklęte. Zaklęcia mają na zadaniu działać, na ludzi, zwierzęta, nasz umysł, rzeczy oraz atmosferę czy też nawet miejsca. Od wieków, ludzie wierzyli w istnienie zaklęć, które wpływały na zachowanie i umysł ludzki, jednak nigdy nie dociekali w prawdzie jak je wykonać, dopiero po wielu wiekach, znalazły się osoby, które dokonały podziałów zaklęć orz te osoby, które je stworzyły. Każde zaklęcie ma określone działanie, lecz jego złe rzucenie może mieć bardzo złe skutki dla nas. Istnieje wiele legend dotyczących zaklęć, jedna z nich najbardziej popularna opowiada jak powstał ogień. Jej treść jest następująca:
"[...]Dawno, dawno temu, kiedy ludzie prowadzili koczowniczy tryb życia i musieli walczyć o przetrwanie pojawiał się problem. Jak tutaj walczyć z dziką zwierzyną o mięso, pożywienie? Pewnego razu, gdy grupa prehistorycznych mężczyzn wybrała się na polowanie zastałą ich wataha dzikich psów. One również chciały zdobyć mięso martwego mamuta. W pewnej chwili jeden z mężczyzn wziął do ręki patyk i zaczął nim dziko wymachiwać. W pewnym momencie z końca gałęzi wystrzelił ogień [...]"
Dzięki tej legendzie, możemy zauważyć, że zaklęcia istniały już od czasów prehistorii. Obecnie znane nam są dwa zaklęcia wywołujące ogień Incendio oraz Lacarnum Inflamare. Czy w tą legendę warto wierzyć, sami sobie odpowiedzcie na to pytanie! To są już wasze przemyślenia.
Czasy Starożytne:
Starożytni Egipcjanie, wierzyli w wiele rzeczy, ale największą wiarę, mieli w swoich Bogach i oczywiście co za tym idąc magią, czyli idąc dalej tą myślą zaklęciach. Egipcjanie wierzyli, że magia została stworzona przez Boga Heke oraz uznawali, że przekazywał magiczną wiedzę Bóg Toht w swoich wielkich papirusach i księgach. Ich magia głównie opierała się na rytuałach, najczęściej wypowiadali różne formułki i inkantacje nad figurkami lub innymi przedmiotami, które miały zostać objęte tym zaklęciem.
Starożytni Grecy i Rzymianie,
Oni zaś używali czegoś takiego jak koło, które nazywało się Rhombus, kręcili nim by stworzyć nowe nazwy zaklęć.
Co sądzą o zaklęciach naukowcy?
Cóż naukowcy po pierwsze uważali, że legendy to bzdury, a pierwszymi czarodziejami byli Istari zwani inaczej Praczarodziejami. Były to osoby posługujące się magią żywiołów, nie wiadomo skąd oni tak dokładnie się znaleźli w historii, wiadomo jednak że takich czarodziejów było bardzo mało.
Ziemie Brytyjskie:
Brytyjscy czarodzieje, byli nazywani jeszcze Druidami, długo, długo przed założeniem Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Druid w języku celtyckim oznacza "Wiedza o Dębie". W każdym roku odbywało się ich zebranie w miejscu zwanym Chartes, spotkanie miało charakter obrad, na których podejmowano ważne i bieżące sprawy. Byli to wybitni uczeni, dlatego też ludzie mieli do nich wielkie zaufanie, w sprawach związanych z magią i nie tylko. By stać się Druidem, należało przejść szkolenie trwające 20 lat, w ciągu tych lat młodzi adepci nauki magicznej poznali wszystkie 7 etapów. Trzeba również wspomnieć, że ich nauki były bardzo skomplikowane i rozbudowane.
Wielki spadek i Wielki wzrost:
Okres spadku liczby czarodziei trwał od 600 do 800 r. p.n.e. Spadek ten był skutkiem tego, iż porzucali oni swoje magiczne moce dla zwyczajnego mugolskiego życia. Jednak po tym okresie zaczął się rozkwit czarodziejskiego świata. Zmiana ta następuje między XI, a XII wiekiem. Ten przełom przyniósł ze sobą bardzo dużo pozytywnych skutków, a w tam tych czasach właśnie zaczyna powstawać Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart.
Wybitny Badacz:
Mowa tu o Suliusie, który badał zaklęcia. To on ustalił, że zaklęcia mają swoje narodziny w 1346 r. p.n.e. Badacz zaklęć, był również związany ze tzw "Złoty Rokiem Magii" (1259 r. p.n.e.). W okresie jego życia powstały całkiem nowe zaklęcia, księgi, urzędy magiczne oraz "Honorowy Kodeks Posiadacza Różdżki".