
Sławni Twórcy Zaklęć
Takimi twórcami są:
a) Fungus
b) Zachariasz Stone
c) Adam Sikorski
d) Magnus Scooth
a) Fungus pochodzący z południa Grecji jest pierwszą osobą, która została opisana w "Wielkiej Księdze Zaklęć". Pewnego dnia zdenerwował się nie na żarty i postanowił ułatwić sobie choć trochę swe skomplikowane życie. Mianowicie zaczarował wszystkie swoje klucze tak, aby same otwierały mu drzwi. Jednak pomysł ten okazał się równie powolny jak wtedy, gdy sam dopasowywał klucze. Po pewnym czasie nie potrafiły one odnaleźć własnego zamka! Teraz Fungus miał już naprawdę dość. Wycelował swoją różdżkę w zamek jednych z drzwi i krzyknął "Otwórz się!". Z różdżki posypały się iskry, a zamek przekręcił się, otwierając mędrcowi uparte drzwi. Tym sposobem wynalazł bardzo przydatne zaklęcie, które jako pierwsze zostało spisane w "Wielkiej Księdze Zaklęć". W roku 896 p.n.e. zostało ono poddane ewolucji językowej i przyjęło nazwę stosowaną po dziś dzień- Alohomora. Fungus wynalazł drugie zaklęcie- tym razem zamykające drzwi. Wiadomo natomiast, że zostało ono poddane "ewolucji językowej" w tym samym roku co czar Alohomora i od tego czasu zaklęcie to nazywa się Colloportus. Było to pierwsze przeciw zaklęcie.
b) Zachariasz Stone został wynalazcą bardzo sławnego zaklęcia. Zostawszy zaatakowany przez demona (można założyć, że był do dementor). W chwili, kiedy ów potwór chciał go zabić, Stone myślał o tym, co poczną jego dzieci i, że podobnie jak żony, nigdy ich już nie ujrzy. Właśnie wtedy z końca jego różdżki wydobyło się bardzo jasne, oślepiające światło i demon odpędzony/pokonany. Na samym początku historii tego zaklęcia, zostało ono nazwane Zaklęciem Obrońcy, ale w ciągu kilkudziesięciu lat nadano mu nazwę - Expecto Patronum (Więcej informacji na temat tego zaklęcia na Obronie przed Czarną Magią), czyli zaklęcie Patronusa. Zachariasz doczekał się prestiżowej nagrody i sławy. Zaklęcie to było pierwszym potężnym zaklęciem obronnym.
c) Adam Sikorski pochodzący z Krakowa został twórcą i wynalazcą zaklęcia tajemnicy. Pewnego razu zupełnie niechcący rzucił to zaklęcie na swojego przyjaciela, któremu powierzył sekret. Sikorski był zachwycony swym nowym odkryciem, ale jego przyjaciel (Nie zupełnie). Adam musiał tułać się po wielu ministerstwach i magicznych urzędach zanim udowodnił, że wynalezione przez niego zaklęcie nikomu nie szkodzi, a wręcz przeciwnie- pomaga. Wtedy właśnie przeszło ono przez wiele poprawek "ewolucji językowej" przyjmując nazwę Fidelius.
d) Magnus Scooth był największym kryminalistą w świecie czarodziei i twórcą czaru Cruciatusa i klątwy Cruciatusa.. Jak można wywnioskować z tego co wynalazł, uwielbiał znęcać się nad ludźmi zadając im cierpienie i udoskonalać swoje czary. Jednak został złapany i oddany Dementorom, którzy złożyli na nim śmiertelny pocałunek. Przed śmiercią zdołał jednak rzucić klątwę Cruciatusa na osobę, która go złapała (pokolenie tej rodziny wymarło). Zarówno klątwa jak i czar Cruciatusa zostały wpisane do listy Zaklęć Niewybaczalnych.
